Let’s get ready to rumble

Zawsze z podziwem patrzyłem na treści publikowane przez znajomych/ludzi z branży na  ich developerskich blogach – zastanawiało mnie, ile czasu muszą oni poświęcać na tworzenie dobrych merytorycznie i stylistycznie artykułów i postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze.

W postach na tym blogu planuję skupić się głównie na szeroko pojętym web developmencie, ponieważ to właśnie z nim mam najwięcej do czynienia codziennie w  pracy (nie oznacza to oczywiście, że jeśli coś z innej beczki mnie zainteresuje, to o tym nie napiszę :P).

Jak wiadomo dzielenie się wiedzą jest najlepszą formą nauki i dokładnie to będzie moim celem podczas pisania tego bloga – szlifowanie umiejętności poprzez tłumaczenie rozwiązań problemów, z którymi spotykam się na co dzień, czy opisy używanych przeze mnie narzędzi.

Blog programistyczny jest dla mnie swojego rodzaju wyzwaniem, ponieważ posty techniczne muszą być na tyle konkretne, żeby przekazać odbiorcy jakąś wartościową wiedzę, z drugiej jednak nie mogą przypominać dokumentacji opisywanego frameworka czy narzędzia 🙂 Znalezienie tego „sweet spotu” pewnie trochę zajmie, ale zakładam, że jeszcze nikt nie stał się w czymś dobrym nie podejmując żadnej próby.

Zdaję sobie sprawę, że do programistycznego nindży jeszcze wiele mi brakuje (btw, polecam artykuł https://labs.ft.com/2014/08/not-everything-is-awesome/) i pewnie w moich postach nie odkryję Ameryki, jednak mimo to może uda mi się kogoś zainteresować.

W pierwszych postach planuję przybliżyć narzędzie, z którym większość webdevów ma na codzień styczność (a zapewne nie wykorzystuje jego potencjału nawet w 10%), czyli Chrome Dev Tools.

Let’s get ready to rumble

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s